• Ново
Цврст на полиестерска полиестерска полиестер во oellоела, светло сива боја од слонова коска, 4 '6'

Цврст на полиестерска полиестерска полиестер во oellоела, светло сива боја од слонова коска, 4 '6'

Buyers rating:
DEN 551.68

Износ

Колекцијата на килим Joоела Шаг. Сатен меки бушави. Сатените меки бушави од колекцијата Торонто од Safavieh Shimmer со длабоко богат сјај што го енергизира декор на просторијата. Брилијантен избор на текстурирани предива се користи за да се нанесе секој тепих во Торонто Шаг со блескави нагласувања кои достигнуваат низ прекрасната боја, густ куп на оваа колекција. Трајно рачно прицврстени од висококвалитетни синтетички влакна, килимите во Торонто Шаг се лесна и со елегантна. Боја : Брегот на слонова коска/светло сива боја. Големина : 4 'x 6'. Рачно зафатена во Кина. Висина на купот : 1,25 во . Поддршка од памук, рампа за килим (продадено одделно) препорачано за да се спречи менување и лизгање. 100% полиестерски куп. Стилски додаток за секоја просторија. Додатоци во фотографиите во живот не се вклучени. Редовно вакуум (по можност еден без барови со тепачки) и место чисто; За тешки дамки, се препорачува професионално чистење на килим; Ротирајќи ги килимите на секои 3-6 месеци ќе заштити од нерамномерно носење од сообраќај на нозе и тежина на мебел. Користете заштитници на килими под нозете на тежок мебел за да избегнете израмнети купови. Избегнувајте директна сончева светлина бидејќи тоа ќе предизвика да избледат боите во вашата област килим; Ставете го килимот на вашата област подалеку од директна сончева светлина секогаш кога е можно. За непосредно украсување на преуредување, овој килим е еден од најлесните и најмодерните начини за освежување на просторијата со карактер и стил . Ве молиме, забележете : Сликите и димензиите на производот на нашата веб -страница се што е можно попрецизни. Поради разликите во компјутерските монитори, некои бои на килим може да варираат малку. Должините и ширините може да варираат од објавените димензии. Ние даваме се од себе за да ви обезбедиме точно мерење, но ве молиме, ве советуваме дека постои одредена варијација. Моделите може да варираат малку според избраната форма и големина . Пакувањето и испораката на вашиот килим може да предизвикаат привремени набори; Овие површински бранови не се несовршености или штети и постепено ќе се повлекуваат; Задното тркалање или обратното тркалање е најбрзиот и најлесниот начин за отстранување на набори во килимот во вашата област; Оставете доволно време за да се смири вашиот килим, овие набори и бранови нормално ќе се изедначат. Достапно во повеќе големини. За употреба на тепих до тепих, препорачуваме да поставите подлога за задржување помеѓу заштитата.

Декларирани својства

Најдобри предлози