• Ново
Тенка за сите женски кратки периоди на долна облека, умерена апсорпција, црна боја

Тенка за сите женски кратки периоди на долна облека, умерена апсорпција, црна боја

Buyers rating:
DEN 1.00

Износ

Добредојдовте на подобар периоди на периоди за сите ™ се секојдневна долна облека со вградена заштита од период за да ве одржат свежи, суви и удобни. Од експерти за периодична нега во Thin X, Thin X за сите ™ се влезната точка за полесна рутина на период и вкупна замена за влошки и тампони. Тенксот за сите ™ умерени кратки гаќички за апсорпција држат до три редовни тампони во вредност или 1,5 редовни влошки 'вредни и имаат удобна, силуета со полноправно покривање со сечење на среден пораст. Thinx за сите производи се еднократно, така што можете да ги носите, да ги измиете, а потоа повторно да ги носите. Менструална долна облека со удобна, среден пораст, полно покритие се вклопува во памук без обележје. Умерена апсорпција - има до три редовни тампони или 1,5 редовни влошки во вредност. Контролира мирис, спречува протекување и влага на Викс. PFA не се вклучени во нашиот дизајн на производи. Сите материјали се внимателно избрани и сите добавувачи се во согласност со списокот со ограничени супстанции на AFIRM. Независно сертифициран преку OEKO-TEX® 100 класа II, Анекс IV. Лесно повлекување на кратка долна облека со црна нетранспарент. Машината што може да се мие и повторно може да се користи (суво на воздухот, не ми се суви). Голема големина ни одговара на Jeanан со големина 10-12 и големина на половината 31-32 ". Достапно во големини XS-4x.

Декларирани својства

Најдобри предлози