• Ново
Пенингтон Изберете мешавина на Бидер, семе од диви птици и храна, торба со л.

Пенингтон Изберете мешавина на Бидер, семе од диви птици и храна, торба со л.

Buyers rating:
DEN 1.67

Износ

Пенингтон Изберете го семето и добиточната храна на Birder's Bird, Bird, 40 фунти, е специјално формулирана за привлекување различни видови птици засновани на научно експериментирање. Мешавината содржи повеќе сончоглед од традиционалните мешавини на економијата и додадениот Safflower го прави исклучително популарно духовитост со песни. Витамини и минерали се додаваат во мешавините на семето на птиците за да се создаде збогатена диета за семе што птиците ја сакаат. Пенингтон Избери мешавина на Бидер е специјално формулирана за да привлече различни типови птици, вклучувајќи кардинали, сини aysејси, пилиња, клукајдрвачи и многу повеќе. Состојбата е нова, сува. Мешавината на Пенингтон Бирдерс привлекува кардинали, пилиња, златофини, грбови, нутрици, клукајдрвачи и многу повеќе. Збогатено со нашата ексклузивна технологија за птици Kote - додадени витамини и минерали за балансирана диета и најдобро во здравјето на птиците. Обезбедува мешавина од хранливи материи спакувани семе клучно за здравјето на птиците. Состојба : Ново, суво. Супериорна мешавина на висококвалитетно семе со мешавини од овошје и ореви за привлекување најголема разновидност на убави и шарени песни. Екстра голема торба од 40 фунти. Специјално формулирани за да ги одржуваат птиците здрави. Компатибилен со колибри, белведер и цевки во стил на птици.

Декларирани својства

Најдобри предлози