• Ново
Подобри домови и градини 12oz Дождовница и Мос миризлива свеќа со тегла со кутии со 2 вики

Подобри домови и градини 12oz Дождовница и Мос миризлива свеќа со тегла со кутии со 2 вики

Buyers rating:
DEN 1.67

Износ

Одликувајќи се со вашите омилени мириси од отворено, подобрата домови и градини од дождовница и мов од 12 мл носи белешки од кедарвуд, лаванда и пачули на вашиот простор за живеење. Оваа миризлива свеќа со 2 -вик е сместена во сопствена кутија за хартија - што го прави одличен подарок за некој близок. 12 мл. миризлива стаклена тегла свеќа. 2-WICKS. Белешки за мириси : кедарско дрво, лаванда и пачули. Приближно 35 часа време на горење. Спакувано во кутија за прилагодено подароци. Следете ги овие совети за совршено горење : Секогаш исечете го фитилот на 1/4 инчи пред осветлувањето и чувајте ги остатоците од восочен базен . свеќи никогаш не треба да изгорат подолго од 4-часовниот интервал . Поставете свеќа на површината отпорна на топлина и избегнувајте нацрти . Секогаш изгорете на очите и изгаснете пред да заминете простор, не изгорете во близина на нештата што ги фаќаат и држете се подалеку од деца и домашни миленици . не изгаснете со вода . Секогаш оставете восок да се зацврсти пред да се поткрепи, да се допира или да се движи.

Декларирани својства

Најдобри предлози

Quinn & Sawyer Sage Citrus 2-Wick Candle, OZ
  • Ново
Мислење на купувачите:

Quinn & Sawyer Sage Citrus 2-Wick Candle, OZ

Quinn & Sawyer 15oz Sage Citrкомбинира светли белешки од цитрус со јасни зелени мудрец белешки Двете фитили дизајн н

DEN 1.67
Вудвик Елипс Хинкоки Дахлија
  • Ново
Мислење на купувачите:

Вудвик Елипс Хинкоки Дахлија

Нашата свеќа Елипса дава изјава додека го персонализирате вашиот простор со богат, нијансиран мирис...

DEN 95.68
Свеќа од цвет од дрво од дрвовид
  • Ново
Мислење на купувачите:

Свеќа од цвет од дрво од дрвовид

Свеќите на Вудвик Елипс даваат изјава додека го персонализираат вашиот простор со богат, нијансиран ми�

DEN 166.08