• Ново
Карат Т.В. Бенд на годишнината од розово злато од 10KT розово злато

Карат Т.В. Бенд на годишнината од розово злато од 10KT розово злато

Buyers rating:
DEN 4831.84

Износ

Дајте му на вашата сакана оваа волшебна група за годишнини од дијаманти Миабела за нивната голема пресвртница или само за да им покажете колку навистина се грижите. Овој полу-еветни прстен е елегантен и монтиран во сјајно розово злато. Овој прстен е запишан со девет кружни, канали поставени треперливи дијаманти (G-H, I2-I3). Овој годишен прстен ќе ја потсети вашата сакана личност од вашата непостојана loveубов на секој поглед. Засилен со високо-поли-финиш, овој зачудувачки дијамантски прстен е совршен за секоја колекција накит. Миабела? Хармонија во накит. Сите набавки на Миабела доаѓаат со крпа за полирање на накит. Миабела 1/4 Карат Т.В. Дијамант 10 KT ГОЛЕМИ ЗЛАТНИ ГОЛЕМИ БАНД : Изработено во злато од роза од 10 KT. 1/4 ct. Т.В. Дијаманти. Боја на дијаманти : G-H. Јасност на дијаманти : I2-I3. Канали поставени камења. Ширина на опсегот : 1,6мм. Полу-еверичен прстен. Април Април. Бродови со крпа за полирање на накит Миабела. Внимателно спакувано во кутија за подароци.

Декларирани својства

Најдобри предлози