• Ново
Подмачкувач на супер технологија за опрема SAE 85W-140, галон шише

Подмачкувач на супер технологија за опрема SAE 85W-140, галон шише

Buyers rating:
DEN 1.00

Износ

Чувајте го вашиот менувач непречено со лубрикантот на SAE 85 W-140 на Super Tech. Користете го овој мулти-намена, екстремен подмачкувач на притисок секогаш кога се препорачуваат лубриканти на API GL-5. Заштитете од 'рѓа, корозија на бакарни грмушки, пена и високи температури. Вашите задни оски, кутиите за управување со менувачот и разликите ќе ви се заблагодарат на SAE 85 W-140 лубрикант. Повеќенаменски. Ракува со екстремен притисок. АПИ-ГЛ5. Препорачано за ограничено лизгање/позитивно влечење на задните оски. Штити од 'рѓа и пена. Штити од корозија на бакар и бронзени грмушки. Проверете ги препораките на производителот за соодветна класификација на одделение и API.

Декларирани својства

Најдобри предлози

Chevron delo маст EST EP-2
  • Ново
Мислење на купувачите:

Chevron delo маст EST EP-2

Chevron delo Grease EST2 Delo Grease ESI HD EP е сеопфатна линија на масти што се достапни со или без молибден дисулфид Овие �

DEN 2.00
Црна ма-галон бар и масло од ланец
  • Ново
Мислење на купувачите:

Црна ма-галон бар и масло од ланец

Black Max Premium 1 Gollon Bar и ланецот масло е будаладокажан начин да го продолжите животот и на вашата алатка и за �

DEN 2.33
Масло со масло од 80W, 5-галон колче
  • Ново
Мислење на купувачите:

Масло со масло од 80W, 5-галон колче

Масло 80 W90 нафта, 5 гал палто се врвни опрема за квалитет и масла за пренос, мешани од високо рафинирани за

DEN 798.24
80W тешка епска опрема lube - 400lb
  • Ново
Мислење на купувачите:

80W тешка епска опрема lube - 400lb

Sinopec GL5 со тешка автомобилска опрема за опрема 80 W / 90 е масло со високи перформанси, формулирано со високо

DEN 3.00
Moly Grease, nlgi - 120lb. Кег
  • Ново
Мислење на купувачите:

Moly Grease, nlgi - 120lb. Кег

Синопец 5% Моли маст е маст со екстремен притисок со висока температура, формулирана со задебелување на �

DEN 166.24