• Ново
Чаша за складирање и допир на бојата на Frogtape, мл., 2-пакет

Чаша за складирање и допир на бојата на Frogtape, мл., 2-пакет

Buyers rating:
DEN 2.33

Износ

Купот на допир на Frogtape е иновативно решение за складирање на боја што ги прави проектите за допир лесни и без хаос. Откако вашиот проект за сликање ќе заврши, истурете ја преостаната боја во 12 мл. Чаша и потоа извртувајте го капакот за да го заклучите на место. Погодната големина ја прави чашата лесна за складирање, а затворањето на воздухот го одржува бојата свежа до 10 години. Подготвени сте за допир? Едноставно тресете ја патентираната чаша за допир на Frogtape и сферата на мешање од не'рѓосувачки челик брзо ја меша бојата за неколку секунди. Откако ќе завршите, исчистете го капакот и нишките и резидот до следната работа. Чаша за складирање на боја на Фрогтапе и допрете ја чашата, 12 мл., 2-пакет 12 мл. Контејнерот има доволно боја за проекти за допир, истовремено намалувајќи ја количината на потребен простор за складирање. Вклучува чист сад за лесно да ја видите бојата на бојата и етикетата за да ги забележите просторијата, датумот и бојата на проектот за боја. Сферата за брзо мешање од не'рѓосувачки челик го олеснува реконструирањето на бојата, без стап за мешање. Затворањето на воздухот ја одржува бојата свежа до 10 години кога се чува на ладно, суво место подалеку од директна сончева светлина. Иновативниот дизајн има пластична чаша и топка за мешање од не'рѓосувачки челик за да се избегне ризикот од 'рѓа и грутки што можат да се појават при складирање на боја во оригинален сад.

Декларирани својства

Најдобри предлози