• Ново
Захари 72 Не-комбунибилна полица за мантија, завршна облога

Захари 72 Не-комбунибилна полица за мантија, завршна облога

Buyers rating:
DEN 5919.84

Износ

Патентиран ASTM E136 Не-комбиниран мантил за употреба во затворен простор или надвор. Екстремно лесна, силна, отпорна на временски услови и лесен за виси. Оваа полица има мека рака нанесена од бела боја, што ја прави секоја полица уникатна по карактер и свое индивидуално ремек -дело. Преодниот дизајн што удобно се вклопува во современ или традиционален амбиент го прави ова парче совршен додаток на вашата просторија во затворен простор или надвор од врата. Обичната длабочина на полицата од 9 инчи овозможува многу простории за прикажување. Пред-дупчената табла за закачалки со метали, ексклузивно за ова парче, овозможува леснотија на виси. Врвна должина на полицата 72 инчи, должина на долната полица 72 инчи, горната длабочина на полицата 9 инчи, долната длабочина 9 инчи, целокупната висина 5 инчи. Тежина 42 фунти. Претходна со рачна применета варосана боја. Пред да инсталирате, знајте ги вашите одобренија за топлина, секогаш проверувајте ги локалните кодови за градење и упатствата на производителот за вашиот специфичен вметнување или шпорет на камин. Патентиран ASTM E136 Non -Combustible - отпорен на временски услови - супер лесен фиберглас и агрегат на цемент (42 bs). Без склопување + лесна инсталација, надвор од кутијата и подготвена да се обеси со користење на нашата претходно дупчење шина на закачалка (вклучена) ,. Совршен додаток на вашата просторија во затворен простор или простор на отворено. Шупливо во задниот дел создавајќи изглед на цврсто парче, но без тежина или тешкотија на инсталацијата. Не е вклучен хардвер за монтирање на шината за закачалка. Неопходно е да набавите хардвер што е соодветно за вашата специфична површина за монтирање. На пример, тула бара различен хардвер за монтирање од drywall . Секоја полица е рачно изработена и насликана, изгледот може да варира од објавени слики. Пред да инсталирате, секогаш проверувајте ги локалните кодови за градење и упатствата на производителот за вашиот специфичен вметнување или шпорет на камин . Кога ја монтирате вашата мантија, придржувајте се на „Должина на согорување“ спецификациите на вашиот специфичен вметнување или шпорет на камин.

Декларирани својства

Најдобри предлози