• Ново
Хапи-форма и сенка

Хапи-форма и сенка

Buyers rating:
DEN 2.00

Износ

Образец и сенка за појавување на игри сет 4 години и нагоре. Играта форма и сенка ќе ги тестира меморијата на децата и визуелната перцепција додека сè уште се забавува! Ставете ги картичките со лицето надолу и земете ги вртењата што одговараат на сликите во сенка со сликите во боја на таблата. Откако детето ќе ја совлада играта, детето го проследи засенчените слики и да ги обои. Прави одлична мемориска активност во училницата! Вклучува 4 табли за игри (боја/позитивни слики) и 16 картички за играње сенка (сиви/негативни слики). Ги учи децата како да се вртат и да ја користат нивната визуелна меморија. Исто така го охрабрува препознавањето на обликот кај децата. Направено од дрво, боја базирана на вода и хартија.

Декларирани својства

Најдобри предлози

Voit 84 '' Viper Turbo Air Hockey Table
 • Ново
Мислење на купувачите:

Voit 84 '' Viper Turbo Air Hockey Table

Карактеристики : Налира сите додатоци Моми со 2 стапчиња и 2 пакети Селе стрелец на ЛЕРЛЕРСКИОТ ЛЕР...

DEN 3.00
Чипови за покер покер за покер покер
 • Ново
Мислење на купувачите:

Чипови за покер покер за покер покер

Овие чипови со големина на казино со дијаметар од 39 мм се со тежина од 8,5 грама и одличен додаток за секој

DEN 1.00
Игра на ополи од табла на езерото
 • Ново
Мислење на купувачите:

Игра на ополи од табла на езерото

Како правиш игра за големиот град на езерата? Иако е невозможно да се вклучи сè, ние го заглавивме целиот

DEN 879.84
11.5-грама костум за покер чипс
 • Ново
Мислење на купувачите:

11.5-грама костум за покер чипс

Овие чипови со големина на казино со дијаметар од 39 мм се со тежина од 11,5 грама Чиповите се произведуваа�

DEN 0.33
Бродот Санта Марија
 • Ново
Мислење на купувачите:

Бродот Санта Марија

Децата со 3Д загатки на Санта Марија можат да ја истражат својата iosубопитност и имагинација додека ги т�

DEN 1503.20
Сувенир со сувенир во Колорадо
 • Ново
Мислење на купувачите:

Сувенир со сувенир во Колорадо

Се сеќавате на вашето последно патување во Колорадо и одличниот животински свет што го видовте или сака

DEN 159.84
Ресурси за учење се кршат
 • Ново
Мислење на купувачите:

Ресурси за учење се кршат

Соберете околу смирувачкиот сензорски камп со овие пријателски сензорни играчки за фиџгет! Децата откр

DEN 1.00
Goliath Wahu Phlat Ball Flash
 • Ново
Мислење на купувачите:

Goliath Wahu Phlat Ball Flash

Wahu Phlat Ball Flash е уникатна спортска играчка која се трансформира од 9инчен (22,9 см) летачки диск до забавна то

DEN 351.84
1: BMW Z 3D загатка
 • Ново
Мислење на купувачите:

1: BMW Z 3D загатка

Забавата 1 : 32 BMW Z4 3 D е исто толку забавно да се соберат, како и вистинската работа е да се вози Елегантнит�

DEN 639.20
Молто - блок кутија, зелена
 • Ново
Мислење на купувачите:

Молто - блок кутија, зелена

Охрабрете ја имагинацијата и часовите на забава! Вклучени се блок кутија Молто, вклучени се 90 парчиња, 89

DEN 2.67
Сребреналит Робо улица Комбат
 • Ново
Мислење на купувачите:

Сребреналит Робо улица Комбат

Silverlit Ycooo Robo Street Kombat, борбен робот со контрола на гестови! Поместете ја тупаницата на 6 различни начини да

DEN 351.84