• Ново
Сабра печен лук хумус, Оз

Сабра печен лук хумус, Оз

Buyers rating:
DEN 63.52

Износ

Толку вкусни, толку многу начини. Изобилство на ситно печен лук му дава на овој хумус побогат, подлабок вкус кој оди одлично со скоро за било што. Чипс, моркови, пита, пазуви, хамбургери, хамбургери со прелив… треба да продолжиме? Богатиот печен лук носи нова длабочина на нашиот хумус. Парови совршено со вашите омилени зеленчуци, сендвичи, чинии и пошироко!. Совршено за BBQ во задниот двор, роденденски прослави и таа закуска од средината на попладневните часови што сте ја посакувале . Направено со пилиња од семејни земјоделци во северозападниот дел на Пацификот, измешана со специјално измешана тахини од целиот свет (види го долгиот опис на производот за целосен список на целосен список на целосен список на Состојки) . вегетаријанска, вегетаријанска, кошер, без глутен, не-ГМО проект потврден, чувај го ладилник.

Декларирани својства

Најдобри предлози