• Ново
Encore Azalea есен браво црвено цветни грмушки - целото сонце во живо на отворено

Encore Azalea есен браво црвено цветни грмушки - целото сонце во живо на отворено

Buyers rating:
DEN 3.00

Износ

Encore Azaleas се најпродаваните азалеи во светот, повторно цветање. Тие се фалат со цути во пролет, лето и есен. Есенското Браво произведува цветања од портокалово-црвена, единечна форма. Есента Браво навистина ќе се истакне во кој било пејзаж со својот запален приказ на боја. Encore Azaleas bloom најдобро кога ќе им се даде четири до шест часа директна сончева светлина дневно. Кога ја садите оваа азалеа, ископајте ја дупката двојно пошироко од тенџерето и измешајте малку кисела градинарска почва со вашата родна почва, а потоа оставете го горниот дел од коренот на топката половина сантиметар над нивото на земјата кога ја пополнувате дупката со почва. Функција : Повторно цветаат во пролет, лето и есен. Боја : црвена. USDA Zone : 6 A-10 B. Зрела големина : висока 4 стапки x 4,5 стапки ширина. Изложеност на сонце : лесна сенка до полно сонце; Дозволете 4-6 часа директно сонце за идеално производство на цут и зеленило. Почва : Добро исцедено малку кисело ѓубриво во почвата : Грануларно кисело ѓубриво со бавно ослободување во пролет. Барање за вода : вода 2-3 време неделно додека не се утврди; Потоа по потреба. Бродови од : Ал. Пејзаж производ - не е загарантирано да биде во цут при пристигнувањето.

Декларирани својства

Најдобри предлози