• Ново
Диптих со лопатка

Диптих со лопатка

Buyers rating:
DEN 2035.52

Износ

Оваа лопатка за интернат е ликовна уметничка платно печатење од Парвез Таџ. Парвез Таџ е визионерски уметник и пионер на УВ -мастила како ликовен медиум. За да ги постигне своите оригинални слики, тој слободно ги меша фотографијата, водата и акрилните бои и УВ-мастилата со најразлични подлоги како што се платно, алуминиум, бамбус и рециклирана шума. Секое од овие парчиња е пример за неговото размислување надвор од кутијата и меѓународната инспирација-сигурни сме дека и ќе бидете инспирирани. Диптих со лопатка : (2) Панели од 18х18. Печатење на ликовно платно од Парвез Таџ. Професионално се протегаше рака. Галерија завиткана во одржливо, невородно дрво. Пристигнува подготвени да висат. Вклучува сертификат за автентичност. Уметнички потпис на предната страна.

Декларирани својства

Најдобри предлози

Сет за ножици на продавници за бор
  • Ново
Мислење на купувачите:

Сет за ножици на продавници за бор

Лесните ножици се од суштинско значење за продавницата Може да се користи за да се сечат цевките за epирк

DEN 175.68
Женски тенок стрип -подигач Jeanан
  • Ново
Мислење на купувачите:

Женски тенок стрип -подигач Jeanан

Совршен пар фармерки со среден пораст! Возачите од Ли Среден Подигање подигање Jeanан седи веднаш под при�

DEN 959.84
Badlands двогледи XR пакет, пристап
  • Ново
Мислење на купувачите:

Badlands двогледи XR пакет, пристап

Откако го испуштивме нашиот опсег на земја по 100 ти пат, мислевме дека мора да има подобар начин...

DEN 1.00