• Ново
Гранд англиски стил во стил на шах, пондерирана и табла од дрво од орев, 19 “

Гранд англиски стил во стил на шах, пондерирана и табла од дрво од орев, 19 “

Buyers rating:
DEN 959.84

Износ

Ова е елегантен сет на англиски шах од 19 инчи во кој има табла со корен од орев со заоблени агли. Оревот е тврдо дрво, кое е многу посакувано за неговите богати, темни нијанси. Овој шаховски сет е солиден орев, кој ветува врвен квалитет, луксуз и издржливост. Делуксот рачно полирани, рачно врежани шахмени се изработени од Шестам и Кари Вудс. Овој сет е толку прекрасен, ќе сакате да го оставите надвор како централен дел на вашата маса за кафе! Современиот шах беше измислен во Европа, заснована на арапска игра (Шатранџ) која се засноваше на индиска игра (Чатуранга). За време на средниот век, се рашири низ цела Европа и еволуираше во играта што ја знаеме и сакаме денес. Шахот е игра на бесконечни варијации и евентуално најпредизвикувачката стратешка игра досега создадена, таа траеше низ вековите и се игра во секој агол на светот. Гранд англиски стил во стил на шах, пондерирани парчиња и табла од дрво од корен од орев, 19 " : Парчињата со шаховски стил на англиски стантон се пондерираат и рачно. Изработени од Шеешам и Кари Вуд. Кинг мерки 3,5" со база со дијаметар од 1,63 ". Парчиња колективно тежат 2,4 фунти. Одбор за фурнир од корен од орев со заоблени агли. Мерки на табла 19 „x 19“ x 0,67 “со 2„ квадрати. Вклучува 32 шахмени со почувствувани дно.

Декларирани својства

Најдобри предлози

Чановата на Хелен Абас „Сезони VII“
  • Ново
Мислење на купувачите:

Чановата на Хелен Абас „Сезони VII“

Уметник : Хелен Абасјубјект : Флоралстил : Модерни многу фотографи, чии дела сега висат во уметнички гале

DEN 2.33
Women'sенски плус селански селански врв
  • Ново
Мислење на купувачите:

Women'sенски плус селански селански врв

Врвот на Глорија Вандербилт Теган има прекрасни украси за печатење и rhinestone околу деколтето и центарот н

DEN 239.84