• Ново
Бен Хајн „Келн Панорама“ платно уметност

Бен Хајн „Келн Панорама“ платно уметност

Buyers rating:
DEN 1.00

Износ

Уметник : Бен Хајнесјубјект : City Scapestyle : Modern & Modernively Product Type : Gallery-завиткана платно Арва Ова е подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има ареална слика на Келн. Истакнати бои : Греј, бел, зелен молив против камера е оригинален визуелен концепт измислен и популаризиран од Бен Хајн од април 2010 година. Нова уметничка форма и специјална трговска марка на уметникот, таа е исто така еден од најкреативните и најмоќните уметнички концепти на 21 век. Сликите во оваа серија обично покажуваат скица нацртана со рака што ја има и фотографираше уметникот за да внесе обични сцени со нови надреални, визионерски или романтизирани наративи. Видливата рака на Бен претставува врска помеѓу гледачот, уметникот и уметничкото дело. Хајн не рекреира фотографии, но ги преиспитува. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Без разлика дали станува збор за современ, рустикален, модерен или традиционален декор на стил, ликовната уметност на трговската марка нуди разновидна висококвалитетна, внимателно изградена wallидна уметност што сигурно ќе го надополни секој стил. Ние нудиме изобилство на уметнички теми кои се движат од фасцинантни апстракти до прекрасни пејзажи. Со асортиман на големини и стилови, како што се врамени, изменети врамени, панел, алуминиум, дрво платно или други медиуми, нашата уметност сигурно ќе донесе возбуда во која било област од вашиот дом. Од спалната соба, до дневната соба, па дури и во канцеларијата, ликовната уметност на трговската марка прави професионално рачно изработена, подготвена да виси wallиден декор што ќе се восхитува за наредните години! Важно : Избегнувајте купување фалсификувани производи и трансакција со неовластени продавачи. Побарајте го нашето лого на пакувањето за секој наш производи. Заедницата на трговската марка е посветена на обезбедување на потрошувачот апсолутна најдобра цена и вредност на целата наша линија на производи, што ги обезбедуваме со примена на ригорозен процес на контрола на квалитетот. Заштитената марка за трговска марка е регистрирана трговска марка заштитена од. Закон за трговска марка и ќе биде енергично одбрани. Бен Хајн „Келн Панорама“ платно уметност.

Декларирани својства

Најдобри предлози

Шие перница за здраво писе
  • Ново
Мислење на купувачите:

Шие перница за здраво писе

Научете го вашето мало девојче основите на шиење со Hello Kitty Sew Set Pemlow Има шест предисечени ткаенини и дета�

DEN 1.33
Црвена луксузна фрлање перница 12in 20in
  • Ново
Мислење на купувачите:

Црвена луксузна фрлање перница 12in 20in

Додадете елоквентност во рамките на кој било формален амбиент со овој раскошен дизајн Плутс мечка доли�

DEN 167.68