• Ново
Светилка за дневна светлина, преносна лесна терапија за вашата канцеларија, дома или патување, со исклучително светла симулација на природна сончева светлина, УВ-б

Светилка за дневна светлина, преносна лесна терапија за вашата канцеларија, дома или патување, со исклучително

Buyers rating:
DEN 1.67

Износ

Светилката Beurer TL50 Daylight ви овозможува да се кренете поприродно со ритмите на денот. Неговата LED симулација на сончева светлина го имитира постепеното чувство на ден, дозволувајќи му на вашето тело нежно да се разбуди. Атрактивната ламба има елегантен дизајн и убаво се вклопува во кој било дом. Одлично е за секој што сака алтернатива на конвенционален аларм и повеќе пријатно утринско разбудување. Покрај тоа, може да го зголеми расположението и да ја зголеми целокупната енергија и продуктивноста. Светилка за дневна светлина, преносна лесна терапија за вашата канцеларија, дома или патување, со исклучително светла симулација на природна сончева светлина, без УВ : Нашата дневна светлина ја симулира природната сончева светлина со интензитет на светлина од околу 10,000 луксуз? Нормалното електрично светло во домот или канцеларијата има интензитет на осветлување од само 500 луксузи и не е во состојба да влијае на хормоналната рамнотежа . може да помогне да се намалат ефектите поврзани со зимските блуз, млазот, да се смени работата и сезонските временски промени. Компактната големина на светилката на дневната светлина е можна благодарение на модерната LED технологија. Ова резултира во особено светло, па дури и осветлување преку екранот . Светилката на дневната светлина на Beurer има голема површина за осветлување и дијаметар од приближно 8.4 ". одлично е за употреба дома за симулација на дневна светлина. Алтернативно, ако седите во А. Темна канцеларија кабина, светилката на дневната светлина може да помогне во осветлување на вашето расположение и да ја зголеми вашата продуктивност во текот на денот . Вклучен AC-адаптер.

Декларирани својства

Најдобри предлози

Scooby-Doo јуниори пулвер џемпер со маска
  • Ново
Мислење на купувачите:

Scooby-Doo јуниори пулвер џемпер со маска

Мистеријата за тоа како да се облекуваме случајно и удобно се решава благодарение на оваа џемпердоо маи

DEN 3.33
Мудар QT колегиум ладилник перница
  • Ново
Мислење на купувачите:

Мудар QT колегиум ладилник перница

Покажете ја вашата училишна гордост и претворете го вашиот премиум ладилник во удобно, разноврсно седи�

DEN 1.33
опопси бебе сино слон wallид мурал
  • Ново
Мислење на купувачите:

опопси бебе сино слон wallид мурал

Бебе сино слон wallид uralид од Опопси Бебе слонови во нијанси на сина и сива боја, некои со слатко шарени уш�

DEN 1343.84