• Ново
Гербер 1 -ви храна органска за бебиња за бебиња јаболко, тегла Оз

Гербер 1 -ви храна органска за бебиња за бебиња јаболко, тегла Оз

Buyers rating:
DEN 1.33

Износ

Гербер 1 -ви храна органска храна за бебиња јаболко помага да се започне доживотното loveубов на вашето бебе кон овошјето додека лесно воведува цврста храна. Направено со органско овошје одгледувано со употреба на чисто земјоделски практики, овој рецепт за не-GMO Gerber Baby Food 1 има природно слатки јаболка со 2-1/2 порции овошје по тегла, и обезбедува 45% дневна вредност на витамин Ц. Пирето од јаболка е незасладено без вештачки бои или вкусови и нема додаден скроб. Нудејќи ја вистинската текстура за поддржаните седишта, ова овошје со еднократно овошје е идеално за воведување нови вкусови и проверка на чувствителности. Влечете ги овие удобни стаклени тегли во вашата торба за пелена за да можете лесно да го нахраните вашиот поддржан ситер во движење. Нахранете го вашето малечко директно од теглата, или додадете малку во сад и ладете ги остатоците до два дена. Една тегла од 4 мл на 1 -ви храна од 1 -ви храна органска храна за бебиња. Сите природни гербер пиреа користат овошје што исполнува високо квалитетни стандарди за да започне доживотна loveубов кон овошјето. Ова бебе пире е направено со органски јаболка со 2-1/2 порции овошје и 45% дневна вредност на витамин Ц по тегла. Не-ГМО органска храна за бебиња направена без вештачки вкусови или бои и без додаден засладувач или скроб. Гербер фаза 1 храна за бебиња има идеална текстура за воведување цврсти материи на поддржаните седници со едно овошје за да провери за чувствителности. Нахранете го вашето бебе ова пире од Гербер директно од теглата или додадете малку во сад и ладете го остатокот до два дена. Стаклени тегли со фаза на храна за бебиња 1 Обезбедете лесен транспорт за хранење во движење. Здравјето и безбедноста на вашето малечко беше и секогаш ќе биде најголем приоритет на Гербер. Ние сме водач во исхраната на новороденчињата, не само затоа што растеме храна што ќе го нахрани вашето малечко, туку и затоа што знаеме каква храна му е потребна на вашето малечко.

Декларирани својства

Најдобри предлози