• Ново
Трговска марка ликовна уметност „палми и фрондс“ платно уметност од Пабло Естебан

Трговска марка ликовна уметност „палми и фрондс“ платно уметност од Пабло Естебан

Buyers rating:
DEN 2.67

Износ

Уметник : Pablo Estebansubject : Floral Style : Modern & Modern and Modernivery Product Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има палми и тревки со геометриска позадина. Истакнати бои : Браун, Тан, Греј, Портокалово, Бело, Зелено, родено во Сантијаго, Чиле, Пабло присуствуваше на програмата за графички дизајн на Универзитетот во Антофагаста од 1983 до 1985 година и Програмата за сликари и дизајн во Уметничкото училиште Валпараизо од 1985 до 1988 година. Тој ја започна својата кариера како наставник по уметност во 1985 година и ги смени патеките во кариерата во 1989 година, за да работи како дизајнер на текстил за студија во Франција, каде стана доста успешен. Во 2001 година, Пабло отвори свое студио за уметнички дизајн во Валпараизо, Чиле. Во моментов, Пабло првенствено е посветен на производство на постери и оригинали на платно. Темите се разновидни како и трендовите на светот на декор. Се користат широк спектар на материјали, од најкласичните, како што се мастила, акрилици, масла, до домашни техники кои произведуваат уникатни и иновативни уметнички дела. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Палми и тревки со геометриска позадина.

Декларирани својства

Најдобри предлози

Долина свежо пилешко 5oz парче
  • Ново
Мислење на купувачите:

Долина свежо пилешко 5oz парче

Во Valley Fresh®, знаеме дека е важно да се чувствувате добро за тоа што јадете Затоа нашето конзервирано пиле

DEN 0.67
Лесни чизми за улична легенда
  • Ново
Мислење на купувачите:

Лесни чизми за улична легенда

Стилските градски каубојки ќе ја носат легендата од лесна улица Гроздобер материјален интерес и каракт

DEN 767.84
Мизуно доминантно Клит за бејзбол ИЦ
  • Ново
Мислење на купувачите:

Мизуно доминантно Клит за бејзбол ИЦ

Доминантна ИЦ на Мизуно Секој чевли направен за иновативна удобност, мека флексибилност и супериорно а�

DEN 2.67