• Ново
Заштитена марка ликовна уметност „на брановите I лесна штица“ платно уметност од Сју Шлабах

Заштитена марка ликовна уметност „на брановите I лесна штица“ платно уметност од Сју Шлабах

Buyers rating:
DEN 0.33

Износ

Уметник : Sue Schlabachsubject : Animals Tyle : Nautical Product Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има кит и златен кит насликан на бледо дрвени табли. Истакнати бои : Бела, сина, тиркизна, Греј Сју Шлабах работеше за Wild Apple како дизајнер, уметнички директор и уметник веќе 15 години. Нејзината loveубов кон уметноста започна како дете во југоисточна Пенсилванија, каде што порасна во куќа исполнета со референци за ботаника, кули книги, антички јоргани и скокање и токинг на многу часовници на наследство. На такво место, вие само ќе започнете да ги правите работите, и со тоа започнавте доживотна опсесија. Уметноста на Сју вклучува насликани дела во акрилици и масла, мултимедијален колаж и фотографски колаж. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Кит и златен кит насликан на бледо дрвени табли.

Декларирани својства

Најдобри предлози

Шатор за ноќни лица
  • Ново
Мислење на купувачите:

Шатор за ноќни лица

Карактеристики на SJK Nightfall 2 лица Tentin Cludes 12 "Y " во форма на лесен алуминиумски влога на алуминиум, вклучени

DEN 0.33