• Ново
Трговска марка ликовна уметност 'насликана Ноќта на вештерките 4' платно уметност од Холи Конгер

Трговска марка ликовна уметност 'насликана Ноќта на вештерките 4' платно уметност од Холи Конгер

Buyers rating:
DEN 1530.08

Износ

Уметник : Holli Congersubject : Seasonal Style : Modern & Modern and Modernivery Product Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија, се одликува со рачно писмо, велејќи дека е среќна Ноќта на вештерките на сина позадина. Истакнати бои : сина, светло сина, жолта, тен, зелена, бела, црна, сива холи -конгер отсекогаш ја сакала уметноста и за време на училиште, уметничките проекти биле нејзини омилени. Во трето одделение, нејзината наставничка по уметност ја претстави со голем случај со зелен молив (кој сè уште го има денес) за тоа што го има најдобриот цртеж во часот. Таа продолжи да заработи диплома за графички дизајн и рекламирање и е професионален уметник веќе 20 години giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Рачно писмо велејќи среќен Ноќта на вештерките на сина позадина.

Декларирани својства

Најдобри предлози

Arирафа полнето животно, 8-пакет
  • Ново
Мислење на купувачите:

Arирафа полнето животно, 8-пакет

Ова е совршен додаток на вашите роденденски забави! Осигурете се дека секој гостин на забавата оди дома

DEN 2.67
Paw Patrol Toddler Boy Footed Microfleece Black Sleeper Pajamas
  • Ново
Мислење на купувачите:

Paw Patrol Toddler Boy Footed Microfleece Black Sleeper Pajamas

Поврати го во својата нова омилена облека за спиење Овој мек Микрофлецен Спиер ги одликува неговите оми

DEN 271.52