• Ново
Трговска марка ликовна уметност „Утринска светлина“ четкана алуминиумска wallидна уметност од Филип Саин-лауд

Трговска марка ликовна уметност „Утринска светлина“ четкана алуминиумска wallидна уметност од Филип Саин-лауд

Buyers rating:
DEN 683.84

Износ

Уметник : Филип Саинте-Лаудсубјект : Пејзаж-апестит : Модерно и современо Производство Тип : Пловечко четкано алуминиумско уметничко дело, подготвено да го обеси ова подготвено за виси, пловечки четкани алуминиумски уметнички делови, има фотографија од сонцето што сјае низ дрвјата во шумата. Истакнати бои : кафеава, црна, портокалова, вино, жолт фотограф со страст со години, Филип не сакаше да ги фотографира пејзажите и природата. Секогаш во потрага по најдобрата светлина и најоригиналниот агол, тој одржува постојана потрага по најубавите места што го опкружуваат. Филип се гордее со разбирањето на сложените интеракции помеѓу светлината, времето, пејзажот, плимата и осеката, растенијата и животните. Тој открива дека е важно да се има длабоко почитување на оваа планета и нејзините жители. Филип се надева дека неговата фотографија може да ги приближи луѓето до природата и да ги охрабри да ја зачуваат за идните генерации. Ова алуминиумско уметничко дело од 16x22 е подготвено да виси. Сликата е отпечатена на врвот на композитниот панел со дебела алуминиум со дебелина од еден осми инчи за додадена текстура и сјајност. Оваа техника овозможува да се покаже четканата алуминиумска текстура, обезбедувајќи брилијантен ефект и сатенска завршница што е невидена. Материјалот за кадрирање на уметничките дела прикачен на грбот чисто го крева парчето од wallидот за да му даде лебдечки ефект. Оваа уметност обезбедува прекрасен, модерен, елегантен дизајн без најголемиот дел од рамката и е задолжителна за кој било простор. Фотографија од сонцето што сјае низ дрвјата во шумата.

Декларирани својства

Најдобри предлози

ПАРВЕЗ ТАЈ Уверен цут.
  • Ново
Мислење на купувачите:

ПАРВЕЗ ТАЈ Уверен цут.

Овој „самоуверен цут “ врамен печатење во сликарство е врвен квалитет на giclee на архивска хартија со ви�

DEN 2.33
Пирели П нула 315 40- y гума
  • Ново
Мислење на купувачите:

Пирели П нула 315 40- y гума

Пресвртница во развојот на опсегот на производи Pirelli, P Zero е избрана како оригинална опрема за некои од н�

DEN 2494.40