• Ново
Nexen N'Priz AH All -Season Tire - 235 75R 109s

Nexen N'Priz AH All -Season Tire - 235 75R 109s

Buyers rating:
DEN 1472.00

Износ

Гума за сите сезони, N'Priz AH5 од Nexen е дизајниран за употреба на државни удари и седани и им нуди на возачите подобро прицврстување и ракување заедно со гаранција со ограничен живот од 50.000 милји. За добра гума за турнеи низ целата сезона, не гледајте подалеку од Nexen N'Priz AH5. Оваа гума е изградена со четири широки надолжни жлебови. Овие жлебови се дизајнирани од компјутер и ја подобруваат дренажата од гумата за да ви дадат силен зафат на патот и одлична влечење на аглите. Цврстиот дизајн на блок на рамената обезбедува подобро прицврстување и ракување, како и тивко и удобно возење. Постои двоен дизајн на Керф кој ја подобрува блокната цврстина, давајќи ви цврста и сигурна гума која ќе трае многу милји. Гумите се изградени за употреба на најразлични удари, седани, минибуси и кросовери, сите од нив ќе уживаат во ефикасноста на горивото и тивко удобно возење. Континуираното централно ребро помага да се задржи вашата гума да се движи директно напред и исто така обезбедува подолг живот на шара. Nexen N'Priz AH5 сите сезонски гуми четири широки жлебови во рамките на водата за одводнување на шарата за да се зголеми зафатот. Цврстите блокови на рамото ги зголемуваат способностите за прицврстување и ракување. Подобрената вкочанетост на блокот е дизајнирана да му помогне на оваа гума да трае подолго. Двоен дизајн на Керф за подобрување на блок вкочанетоста и километражата. Fits : 2001 Ford Explorer Sport Trac Base 1999-2000 Ford Ranger XLT 2002-04 Chevrolet Blazer LS 2008-11 Ford Ranger XLT 1995-98 Chevrolet Blazer LT 2000 Chevrolet S10 Base 1996 Ford Explorer Ford Explorer Ford Explorer Ford Explorer Ford Ford Explorer 1998-2001 Ford Explorer XLT 1995-97 Nissan Pickup XE 1994-97 Chevrolet S10 LS 1996-98 Chevrolet C1500 WT 2001-05 Ford Ranger Edge 2011-18 Nissan Frontier S 1993-95 Ford F-150 Feord F-150 Chevrolet S10 Zr5 1990-93 Nissan D21 SE 2000 Chevrolet Blazer LT 1994-98 Ford Ranger Splash 2001 Chevrolet S10 LS 2002 Dodge Dakota SXT 1994-95 Chevrolet C1500 база и повеќе-Додадете го вашето возило на нашата вклопување за да проверите.

Декларирани својства

Најдобри предлози

Hankook Ventus S Noble 255 40- W гума
  • Ново
Мислење на купувачите:

Hankook Ventus S Noble 255 40- W гума

Hankook VentS1 Noble2 е идеална рамнотежа на ултрависоки перформанси и сите сезони VentS1 Noble2 е премиум ултрависока

DEN 3.00
Познат сос за скара на Дејв, Оз
  • Ново
Мислење на купувачите:

Познат сос за скара на Дејв, Оз

Сос од скара, слатка зести, шише 38 мл мајстор за скара Великодушно слабо мешавина над ребра, пилешко, сви�

DEN 1.00
Зора Ален „Тили“ платно уметност
  • Ново
Мислење на купувачите:

Зора Ален „Тили“ платно уметност

Уметник : Dawn Allensubject : Animalsstyle : Modern & Modernural Product Type : Galleryзавиткана платно Арта Ова подготвено за виси, уметни

DEN 1.67