• Ново
Трговска марка ликовна уметност пејзажи со кои се изедначи врамена уметност „Заборави ме-не“ од Филип Саин-Лоуди

Трговска марка ликовна уметност пејзажи со кои се изедначи врамена уметност „Заборави ме-не“ од Филип Саин-Лоуди

Buyers rating:
DEN 1.33

Износ

Уметник : Филип Саинте-Лаудсубјект : Пејзажцил : Современа Производ Тип : Црна рамка, бела матка, акрилика Ова подготвено за обесено, изменето врамено уметничко дело има слика на пеперутка на копнеж-ме-не цвеќиња. Фотограф по страст Со години, Филип се допадна непосредно да фотографира пејзаж и природа. Секогаш во потрага по најдобрата светлина и најоригиналниот агол, тој одржува постојана потрага по најубавите места што го опкружуваат. Филип се гордее со разбирањето на сложените интеракции помеѓу светлината, времето, пејзажот, плимата и осеката, растенијата и животните. Тој открива дека е важно да се има длабоко почитување на оваа планета и нејзините жители. Филип се надева дека неговата фотографија може да ги приближи луѓето до природата и да ги охрабри да ја зачуваат за идните генерации. Отпечаток од 8x10 giclee под акрилик во црна рамка од 13x16. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност за квалитет на MEUM. Овој висококвалитетен принт е вметнат во античко бело матично и доаѓа во црна рамка. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси. Античкиот бел душек дозволува сликата навистина да се истакне, што го прави одличен додаток на кој било простор. Уметник : Филип Саинте-ослабна. Тема : пејзажи. Стил : современ. Тип на производ : Црна рамка, бела матка, акрилик. A. Ова е подготвено за обесено, изменето врамено уметничко дело има слика на пеперутка на врвот на заборавање-ме-не цвеќиња. Фотограф по страст Со години, Филип се допадна непосредно да фотографира пејзаж и природа. Секогаш во потрага по најдобрата светлина и најоригиналниот агол, тој одржува постојана потрага по најубавите места што го опкружуваат. Филип се гордее со разбирањето на сложените интеракции помеѓу светлината, времето, пејзажот, плимата и осеката, растенијата и животните. Тој открива дека е важно да се има длабоко почитување на оваа планета и нејзините жители. Филип се надева дека неговата фотографија може да ги приближи луѓето до природата и да ги охрабри да ја зачуваат за идните генерации. Отпечаток од 8x10 giclee под акрилик во црна рамка од 13x16. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност за квалитет на MEUM. Овој висококвалитетен принт е вметнат во античко бело матично и доаѓа во црна рамка. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси. Античкиот бел душек дозволува сликата навистина да се истакне, што го прави одличен додаток на кој било простор.

Декларирани својства

Најдобри предлози

Кадифен украсен перница
  • Ново
Мислење на купувачите:

Кадифен украсен перница

Ажурирајте го изгледот на вашиот дом со кадифен декоративна перница Starburst Со својата богата црвена роза

DEN 0.67