• Ново
Трговска марка ликовна уметност „Златен Божиќ“ платно уметност од Трисија Рили-Матјус

Трговска марка ликовна уметност „Златен Божиќ“ платно уметност од Трисија Рили-Матјус

Buyers rating:
DEN 1830.72

Износ

Уметник : Tricia Reilly-Mathewssubject : People Style : Modern & Modernural Product Type : Gallery-завиткана платно уметност Ова подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има момче кое излегува кутре од кутија за подароци. Сликите на Трисија Рили Метјус уникатно ја доловуваат нежноста на детството. Нејзините бујни пастели на ангелски деца се појавија на многу честитки, детски списанија и загатки, а нејзините слики на УНИЦЕФ го заработија нејзиното признание во светот. Фондацијата Трисијас силна во илустрација се комбинира со нејзините разиграни композиции за да открие приказна за ангажирање во многу нејзини дела. Таа ги наведува Бугеро, Мери Касат, essеси Вилкокс Смит и Едвард Хопер како нејзини најголеми влијанија. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Трисија Рејли-Метјус „Златен Божиќ“ платно уметност.

Декларирани својства

Најдобри предлози