• Ново
Ирина ИНЕВЕНТ 20MP лов на патеката ја следи камерата IR филтер ноќен поглед на движење камера за лов на диви животни на отворено

Ирина ИНЕВЕНТ 20MP лов на патеката ја следи камерата IR филтер ноќен поглед на движење камера за лов на диви

Buyers rating:
DEN 447.84

Износ

Опис : Брзината на активирањето е импресивно брза, само 0,3 секунди, што гарантира дека секое откриено движење е зафатено брзо и точно. Оваа патека камера е погодна за активности на отворено, како што се лов, набудување на дивиот свет и многу други прилики. Водоотпорна камера од 20 MP може да снима јасни слики и видеа, видео -резолуцијата може да достигне до 1080p. 36 -те инфрацрвени LED диоди го прават ефектот на ноќен преглед на камерата, фаќајќи јасни слики дури и во темница. Ловната камера има откривање на движење што ја прави камерата може автоматски да фотографира кога се активира. Камерата за водоотпорна патека има режими за откривање на движење и мулти-снимки, што му овозможува на камерата да направи до 9 фотографии на секое откривање. Камерата за патеки за ноќно гледање има IP65 водоотпорен што значи дека може да издржи на различните видови на временски услови на отворено. Водоотпорна ловечка камера доаѓа со навојна статив и каиш за монтирање, што ви овозможува лесно да ја инсталирате камерата за патеки. Ловната камера има автоматски IR филтер што може да обезбеди слика со добар квалитет дури и во мракот. Спецификација : Сензор за слика : CMOS во боја 20 MP. Меморија : Micro SD картичка до 32 GB. Леќи : F = 3,1, FOV = 120 °. Димензии : 135 x 90 x 76mm. Боја : Покажи како слика . Екранот : 2,0 инчи Tft. Опсег на PIR Detection : 120 степени. Опсег на фото снимање : 90 степени. Далечи на ноќен поглед : 65 стапки и 20 метри. Инфрацрвена ЛЕР : 36 инфрацрвени LED диоди. Брзина на активирање : 0,3 секунди. Интервал на ПИР : 1, 5, 10, 30 сек/мин (стандардно 1 секунда). Резолуција на слика : 20 MP. Еден тест : Повеќе фотографии од 1, 3, 6, 9. Видео резолуција : 1080p, 720p, VGA. Формат на датотека : JPEG, AVI. Печат на време на датум : Да. ИСО изложеност : Автоматска, 100, 200, 400. Лозинка : 4 дигитална лозинка. Стреј на мирување : 0,2ma. Време на мирување : 6 месеци. Интерфејс : ТВ излез, USB2.0, микро SD картичка, 6 V 1.5 A надворешен конектор. Откривање на движење : ниско, средно, високо. Работна температура : -20 до 70 ° C (-4 до 158 ° F). Енергија : 8x AA батерија (не е вклучена). Тајмер : Да. Водоотпорен : IP65. Може да има неколку искривувања во боја заради различни компјутерски резолуции . може да има мала грешка поради различни мерења на рацете . Вклучен пакет : 1x ловечка камера. (Батерија не е вклучена), 1x USB кабел, 1x монтажен појас, 1x Упатство за корисникот.

Декларирани својства

Најдобри предлози

2-часовни садови за јадење црвено
  • Ново
Мислење на купувачите:

2-часовни садови за јадење црвено

Домашни основи 2нивоа челични црвени кујнски мијалник за мијалник за сушење на садот за сушење оваа реш�

DEN 223.84
Дете од Garanimals Doddler ткаени кратко
  • Ново
Мислење на купувачите:

Дете од Garanimals Doddler ткаени кратко

Солидните шорцеви во боја се задолжителни за гардеробата на вашето мало момче Плевените шорцеви на Garanim

DEN 287.84
Врвен готвач Сантоку нож
  • Ново
Мислење на купувачите:

Врвен готвач Сантоку нож

Овој официјално лиценциран седуминчен нож во Сантоку ќе има сечење како добрите Како и оние што се кори�

DEN 835.04