• Ново
Трговска марка ликовна уметност „Портокалова школка“ платно уметност од Wон В. Голден

Трговска марка ликовна уметност „Портокалова школка“ платно уметност од Wон В. Голден

Buyers rating:
DEN 415.84

Износ

Уметник : Wон В. Голденссубјект : Сè уште начин на живот : Модерен производ Тип : Галерија, обвиткано платно уметност Ова е подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија, се одликува со школка Junунонија на виолетова позадина. Роден во 1967 година, Johnон Голден е син на мајка на акварел и татко на раскажувач на народни пејачи. Тој сакаше да се повлече уште од рана возраст и од таа причина, неговата училишна работа честопати страдаше. Кога Johnон имал 10 години, неговата мајка отворила галерија за да ги покаже и продаде акварелите. Johnон поминал половина од попладневните часови во задната соба на галеријата, градејќи ги зградите на модели од таблата со отпадоци, а другата половина скитајќи го историскиот град околу галеријата. Многу историски, но разоткриени згради неодамна беа срушени, така што областа беше полна со материјали за отпадоци, пронајдени мошти и текстури, а Johnон разви loveубов кон ненамерниот дизајн што постои во урбаните средини. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Wон В. Златна „портокалова школка“ платно уметност.

Декларирани својства

Најдобри предлози

Мишелин X-Ice XI Зимска гума 225 60R 100T
  • Ново
Мислење на купувачите:

Мишелин X-Ice XI Зимска гума 225 60R 100T

Michelin XIce XI2 Зимско ракување со Tirematchless во дури и во најтешките зимски временски услови Новата гума Michelin XIce

DEN 1.00
Madden Girl Goldiie Footbed Sundal
  • Ново
Мислење на купувачите:

Madden Girl Goldiie Footbed Sundal

„Goldiie“ на Мадден Девојка е класична силуета за нозе во кревет со дното на платформата Се одликува со дн�

DEN 2.67