• Ново
Лавов бренд предиво од Boogie Nights Diamonds Conneatte Металик гломазен полиестер мулти-боја предиво пакет

Лавов бренд предиво од Boogie Nights Diamonds Conneatte Металик гломазен полиестер мулти-боја предиво пакет

Buyers rating:
DEN 1.67

Износ

Запознајте го предивото Boogie Nights! Ставете малку буги woogie во вашиот проект со предиво што не милува на искра! Ова предиво изработено од ланец наизменично кратки флеки на металик со четкан полиестер. Создадете додатоци како капи, шалови и кукави, или забавни предмети за домашни декор како перници и фрлања за да додадете искра во сите ваши проекти за акцент. Тежината на цик 5 (гломазна) го олеснува спарувањето со други предива. Обидете се да го ставите заедно со својата помалку искривена братучетка се чувствува како бута. Влакна : 100% полиестер • тежина на предиво : 5 гломазна • мерач на капчиња : 11 sc x 12 r на K-10.5 (6,5 mm) • Плетен мерач : 14 sts x 20 r на #10 (6 mm) • Јарда : 149yd / 136mm • Тежина : 3oz / 85g • влакна : полиестер • Детали за влакна : 100% полиестер • Упатства за нега : лежени рамни до суво, машинско миење.

Декларирани својства

Најдобри предлози

Трговска марка ликовна уметност „П.
  • Ново
Мислење на купувачите:

Трговска марка ликовна уметност „П.

Уметник : Beata Czyzowska Young Subject : Panderscape Style : Modern & Modernivery Product Type : Galleryзавиткана платно уметност Ова е подготвен�

DEN 0.67