• Ново
Денис Фрејтс „Чаир на плажа“ платно уметност

Денис Фрејтс „Чаир на плажа“ платно уметност

Buyers rating:
DEN 607.84

Износ

Иако тој продава слики на сите видови на пазари, вклучително и National Geographic, Sierra Club и National Audubon, најголемиот дел од неговиот ентузијазам се троши за производство на отпечатоци за пазарот за ликовна уметност. На колеџ заработи Б. Побарајте го нашето лого на пакувањето за секој наш производи. Тој продава стотици фотографии/отпечатоци секоја година, за голем број производи, вклучувајќи постери, ликовни отпечатоци, книги, списанија и има објавено седум книги и 26 единствени фотографски пејзажи на природата. Ние нудиме изобилство на уметнички теми кои се движат од фасцинантни апстракти до прекрасни пејзажи. Истакнати бои : Светло сина, сина, задебеница, бел Денис Фрејтс Loveубовта на отворено започна во многу рана возраст и доведе до страст за фотографирање на пејзажи и природа, што ги направи повеќе од 30 години. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Тој се фотографираше опширно во запад и во странство, наоѓајќи уникатни ликовни композиции во некои од најмногу зачудувачки локации. Неговите отпечатоци се прикажани и продадени во многу национални галерии. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Заштитената марка за трговска марка е регистрирана трговска марка заштитена од. Закон за трговска марка и ќе биде енергично одбрани.

Декларирани својства

Најдобри предлози

Амав - подлога за сјај на Спироарт
  • Ново
Мислење на купувачите:

Амав - подлога за сјај на Спироарт

Оваа преносна, батерија управувана, спирографска табла за цртање е големина на таблети и има седум разм�

DEN 175.84
Parvez taj силоси во боја печати на платно
  • Ново
Мислење на купувачите:

Parvez taj силоси во боја печати на платно

Овој печатење „Parvez Taj“ ќе изгледа одлично во секоја просторија ПАРВЕЗ ТАЈ „Силоси во боја“ Печатење н�

DEN 1.00
Chaps Men's Everyday Reeco Logo Pullover Hoodieizes xs xs до 4xb
  • Ново
Мислење на купувачите:

Chaps Men's Everyday Reeco Logo Pullover Hoodieizes xs xs до 4xb

Совршено за лежење или секојдневни денови, ова лого пуловер Худи е враќање на 90 тите Направено со пријат

DEN 1.00
Плетен врв на жените во Париз
  • Ново
Мислење на купувачите:

Плетен врв на жените во Париз

Овој висококвалитетен врв е совршен додаток на кој било плакар Модерен со затегната мешавина, 3 / 4 ракав�

DEN 591.68