• Ново
Кембел Хаусфелд PW 2, ПСИ 2. GPM мијалник за притисок на гас

Кембел Хаусфелд PW 2, ПСИ 2. GPM мијалник за притисок на гас

Buyers rating:
DEN 3.33

Износ

Напојуван од Honda GCV160 Engine2.500 PSI и 2,4 GPMitalian месинг пумпа со термички релјефренско одделение е пиштол засилен со челик со прилагодлив вентилатор*белешка - овој производ не е за продажба или употреба во државата Калифорнија. Незаконско е да се продаде, понуди за продажба, воведување, доставување или увоз на овој производ во државата Калифорнија за која било цел. Мијалник за под притисок со средна должност, оваа единица нуди поголема моќност што значи побрзо и поефикасно чистење. Поголемиот мотор обезбедува постојан циклус на пумпа и подолг живот на машината. За интензивно направете се-себеси со тешки работни места за чистење. Добро за патеки и тротоари, палуби, олуци и секоја средна работа. Одлично за сите проекти за чистење дома, RVS, ATV и други апликации. Овој посебен мијалник за притисок користи 80% помалку вода од цревото за градина. Напојуван од моторот Honda GCV160. 2.500 psi и 2,4 gpm. Италијанска месинг пумпа со термичко олеснување. Пиштолот за станбени одделенија е пиштол засилен со челик со прилагодлив вентилатор. *Белешка - Овој производ не е за продажба или употреба во државата Калифорнија. Незаконско е да се продаде, понуди за продажба, да се воведе, да Засилен пиштол од челик. 25 стапки црево со висок притисок. Должина на спецификациите : 20,75 во . Ширина : 20,75 во . Висина : 24 во . Тежина : 65 фунти . Метод на хемиска инјекција : Сифонска цевка. Мешање на моторот : 160цц. Make Make : Honda. Модел на моторот : GCV160. Тип на рамка : количка со 2 тркала. Капацитет на резервоарот за гориво : 1 Qt . Врска на црево : Брзо поврзување. Дијаметар на црево : 1/4 во . Должина на цревото : 25 стапки . Материјал за црево : Зајакната термопластична. Макс. Стапка на проток на вода (GPM) : 2.4. Макс. Притисок на вода (ПСИ) : 2600. Тип на пумпа : Аксијална камера. Поврзување со пиштол за прскање : Брзо поврзување. Продажба на пиштол за прскање : Брзо поврзување. Вклучени совети за пиштол за прскање : 2. Систем за започнување : Враќање. Температура на водата : Студено.

Декларирани својства

Најдобри предлози

Hoodie Reebok Boys, големини 4-18
  • Ново
Мислење на купувачите:

Hoodie Reebok Boys, големини 4-18

Комбинирајте удобност со стилот во оваа момчиња худи од Рибок Направено од лесен технолошки руно (100% по�

DEN 1.67
1000Base-CWDM SFP 1570NM 120km Alcatel-Lucent OEM 3HE00070BF
  • Ново
Мислење на купувачите:

1000Base-CWDM SFP 1570NM 120km Alcatel-Lucent OEM 3HE00070BF

AlcatelLucent Компатибилен 3 HE00070 BFФункционално идентичен 1000 BaseCWDM SFP 1570 NM 120 KM W / DOM единечен режим Дуплекс LCПрог�

DEN 3344.00
Арисун Аз 11r Х гума
  • Ново
Мислење на купувачите:

Арисун Аз 11r Х гума

ARISUN's AZ926 е комерцијална гума што е дизајнирана за употреба на сите позиции на камиони и автобуси во апли�

DEN 0.33