• Ново
Трговска марка ликовна уметност „рај 1“ платно уметност од Карлос Казамајор

Трговска марка ликовна уметност „рај 1“ платно уметност од Карлос Казамајор

Buyers rating:
DEN 2.67

Износ

Уметник : Карлос КазамајорсУбјект : Сè уште начин на живот : Модерни и современи производски тип : галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има дрвен стол што седи на плажа. Истакнати бои : Тан, кафеава, жолт Карлос Касамајор е роден и израснат во Мадрид, Шпанија. Откако доби диплома за диплома за рекламирање и маркетинг во 1980 година, тој започна да работи во рекламни агенции како уметнички директор, а подоцна и како креативен директор. Групацијата Кенион Екхард/Мадрид, Jamesејмс Волтер Томпсон/Мадрид, МЦ Кан Ериксон Груп/Мадрид, Огилви и Метер/Мадрид, се некои мултинационални агенции за рекламирање каде што се стекна со искуство и вештини во графики и аудиовизуелни дизајн повеќе од 20 години. Во 1991 година тој започна своја агенција за рекламирање во Мадрид и работел како креативен менаџер сè додека не дојде во Америка за прв пат во 1999 година. Во текот на својата кариера, тој секогаш бил во контакт со уметност : илустратори, фотографи, продуценти, уметнички сликари, сопственици на галерија итн. Карлос се изградил на својата историја со уметноста кога започнал да работи како украсен финиш. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Дрвена столица што седи на плажа.

Декларирани својства

Најдобри предлози

Он Фрида прецизна боја на пена
  • Ново
Мислење на купувачите:

Он Фрида прецизна боја на пена

Contisionон Фрида прецизна пена боја на косата ја покрива секоја влакно совршено, така што сте уверени за сј�

DEN 190.72
Дистрибутер капа Baldwin PT66-HD
  • Ново
Мислење на купувачите:

Дистрибутер капа Baldwin PT66-HD

Baldwin Filters, бренд на Parker Engine Mobile Atermarket Division (EMAM), е глобален снабдувач на производи и услуги за филтрација...

DEN 1225.60
Scooby-Doo јуниори пулвер џемпер со маска
  • Ново
Мислење на купувачите:

Scooby-Doo јуниори пулвер џемпер со маска

Мистеријата за тоа како да се облекуваме случајно и удобно се решава благодарение на оваа џемпердоо маи

DEN 3.33