• Ново
Трговска марка ликовна уметност „праска убавина“ платно уметност од Керол Ј Руп

Трговска марка ликовна уметност „праска убавина“ платно уметност од Керол Ј Руп

Buyers rating:
DEN 3.00

Износ

Уметник : Carol J Ruppsubject : Floral Style : Natural Modern Product Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има цвеќиња во боја на праска над зелените позадини. Истакнати бои : тен, црна, сина, сива, бела, зелена ангелска пожарна уметност, Керол Руп, има диплома за уметност од Универзитетот во Мисури и магистерска диплома по уметност од Универзитетот во Илиноис. Керол е репрезентативен уметник, со повеќе од четириесетгодишно искуство како професионален уметник и инструктор. Таа ги научи сите медиуми на ниво на средно училиште и колеџ. Како инструктор, таа честопати служеше како поротник и низ годините осуди бројни уметнички претстави. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Цвеќиња во боја на праска над зелените позадини.

Декларирани својства

Најдобри предлози

Време и време женски поло тела џемпер
  • Ново
Мислење на купувачите:

Време и време женски поло тела џемпер

Стилски пристап кон класичниот поло, временски шејкер бод Деколте : Vврат со поло јака Затворање : стил н�

DEN 0.67
Зора Ален „Тили“ платно уметност
  • Ново
Мислење на купувачите:

Зора Ален „Тили“ платно уметност

Уметник : Dawn Allensubject : Animalsstyle : Modern & Modernural Product Type : Galleryзавиткана платно Арта Ова подготвено за виси, уметни

DEN 1.67
Марио влечки на Nintendo Boys Mario
  • Ново
Мислење на купувачите:

Марио влечки на Nintendo Boys Mario

Популарните ликови Марио и Луиџи се рекреираат во овие леводесно комбинирани новите влечки од Нинтендо

DEN 1.67
Surtek Вода од шкурка за шкурка, жито
  • Ново
Мислење на купувачите:

Surtek Вода од шкурка за шкурка, жито

Големина : 9 "x 11 " цена по парче За неферозни метали, пластика, лак, боја и стакло Анодизирана завршница �

DEN 2.00