• Ново
Beata Czyzowska Young 'Sunset State of Mind 4' Canvas Art

Beata Czyzowska Young 'Sunset State of Mind 4' Canvas Art

Buyers rating:
DEN 2.00

Износ

Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Таа започна да се фотографира во 2005 година кога ја купи својата прва дигитална камера. Од спалната соба, до дневната соба, па дури и во канцеларијата, ликовната уметност на трговската марка прави професионално рачно изработена, подготвена да виси wallиден декор што ќе се восхитува за наредните години! Важно : Избегнувајте купување фалсификувани производи и трансакција со неовластени продавачи. Таа особено ужива во апстрактните квалитети во пејзажите и растителниот живот што ги фотографира.Уметник : Beata Czyzowska Young Subject : Panderscape Style : Modern & Moderner Product Type : Gallery-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има фотографија на зајдисонце над тело на вода. Ова дава резултат сличен на бајката. Природата е најголемата инспирација на Бета. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Оттогаш, Бета уживаше да го фати светот околу неа. Бита Цицовска Млада „Зајдисонце состојба на умот 4“ платно уметност. Со асортиман на големини и стилови, како што се врамени, изменети врамени, панел, алуминиум, дрво платно или други медиуми, нашата уметност сигурно ќе донесе возбуда во која било област од вашиот дом. Заедницата на трговската марка е посветена на обезбедување на потрошувачот апсолутна најдобра цена и вредност на целата наша линија на производи, што ги обезбедуваме со примена на ригорозен процес на контрола на квалитетот. Истакнати бои : сина, сива, тен, кафеава Бета Цизовска-млада е фотограф со седиште во Сиднеј, Австралија. Побарајте го нашето лого на пакувањето за секој наш производи. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Заштитената марка за трговска марка е регистрирана трговска марка заштитена од. Бета сака да експериментира со светлина, додека ги крши сите правила на фотографија за да постигне нешто убаво и сонувачко. Без разлика дали станува збор за современ, рустикален, модерен или традиционален декор на стил, ликовната уметност на трговската марка нуди разновидна висококвалитетна, внимателно изградена wallидна уметност што сигурно ќе го надополни секој стил. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Ние нудиме изобилство на уметнички теми кои се движат од фасцинантни апстракти до прекрасни пејзажи. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство.

Декларирани својства

Најдобри предлози

Елегантни момнти од l ridgers cnvs art prn
  • Ново
Мислење на купувачите:

Елегантни момнти од l ridgers cnvs art prn

Стаклени и кратки четки за четки се она што го прават овој печатен гази и воздушен Руменило Букет I, умет�

DEN 2.00
Skootz Brandband, New York Rangers
  • Ново
Мислење на купувачите:

Skootz Brandband, New York Rangers

Скитзните ленти и опрема за вентилатори се официјално лиценцирани Тие се отпорни на пот, истегнати и ис�

DEN 2.33