• Ново
Едноставен модерен Портер Бенто ручек BO за деца - Поделен контејнер со отпорност со оддели за мали деца, мажи и жени шема: полиња со еднорог

Едноставен модерен Портер Бенто ручек BO за деца - Поделен контејнер со отпорност со оддели за мали деца,

Buyers rating:
DEN 2.67

Износ

Едноставната модерна кутија Портер Бенто за деца има пет поделени прегради во еден удобен сад. Случајот и отстранливиот вметнување се направени од трајни пластики без БПА, и има предвремено заклучување за да се спречат ненамерни отвори и неуредни протекувања. Земете избалансирани и совршени портокални оброци и закуски во движење за вас или вашите деца во едноставната модерна кутија Портер Бенто! Се одликува со пет поделени прегради и заклучен прицврстувач за да се обезбеди капакот. Вашата набавка вклучува еден случај на кутија Бенто и еден вметнат . случај и отстранлив вметнат и направен од трајна пластика без БПА. Вметнете е безбедна машина за миење садови; Случајот треба да се измие со рака. Оваа бенто кутија не е безбедна микробранова печка . Заптивките на Bento Box безбедно со заклучување на влечење и, кога се затворени правилно, нема да протекува. Капакот на кутијата Бенто е прикачен со шарки и се отвора како куфер . мери широк 8,5 инчи, висок 2,25 инчи и длабок 6 инчи. Тежи 1,7lb. Петте прегради се, од најголеми до најмали : 5 x 3 инчи; 4,5 x 2 инчи; 1,5 x 2 инчи (2); и 3 x 2 инчи. Сите прегради се длабоки 1,5 инчи . Зошто едноставни модерни : Нашите основни принципи на дарежливост и извонредност нè инспирираа да продаваме производи со висок квалитет, да дејствуваме како одлични партнери со сите со кои комуницираме и даваме минимум 10% од нашите профит.

Декларирани својства

Најдобри предлози