• Ново
1. Карат Аквамарин скапоцен камен и акцент бел дијамантски прстен

1. Карат Аквамарин скапоцен камен и акцент бел дијамантски прстен

Buyers rating:
DEN 1120.00

Износ

Зборот "аквамарин " е изведен од латинската фраза Аква Марина, што значи "морска вода, " одраз на овој фасцинантен скапоцен камен. Тоа е прекрасна сина нијанса која ја фаќа привлечноста на небото и морињата. Овој блескав прстен има оригинални скапоцени камења со аквамарини кои ќе осветлат кој било стил на облека. Неговата високо-полиш, стерлинг сребрена површина ќе сјае брилијантно под какво било светло на секој чекор на вашата рака. Тоа е прекрасно парче што ве богатство засекогаш. Jewelers Club 1,76 Карат Аквамарин скапоцен камен и акцент Бел дијамантски прстен : Стерлинг сребрена аквамарин : 1,76ct. вкупни акценти на дијамантски дијаманти : 0,02 CT. вкупно тежина со големина во големина 6.

Декларирани својства

Најдобри предлози

Тајни богатства женски за спиење
  • Ново
Мислење на купувачите:

Тајни богатства женски за спиење

Изгледот на гламби : Комплетен Без разлика дали сте дома или далеку, вашата ноќна облека е завршена со ов

DEN 2.33