• Ново
Трговска марка ликовна уметност „животно 75“ платно уметност од фенер Прес

Трговска марка ликовна уметност „животно 75“ платно уметност од фенер Прес

Buyers rating:
DEN 3.33

Износ

Уметник : Lantern Presssubject : Animal Style : Modern & Modern and Moderniver Product Тип : Галерија обвиткано платно Арттис Подготвено за обесеност, уметничко дело завиткано од галерија има постери за патувања за Алјаска, покажувајќи лос што стои во центарот на поле. Напреден процес на изработка на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Фенер Прес „Animalивотно 75“ платно уметност.

Декларирани својства

Најдобри предлози