• Ново
Nuloom величествено племенски сончање, килим, 6 '7 9', беж

Nuloom величествено племенски сончање, килим, 6 '7 9', беж

Buyers rating:
DEN 1879.04

Износ

Ода на номадската иконографија, колекцијата на величественост ги оживува симболичките елементи на мароканските племенски текстили. Мекиот, но непретенциозен најлон куп е завршен на двата краја со ресни за да го заокружи овој класичен изглед. Ресни. Поддршка за лизгање.

Декларирани својства

Најдобри предлози