• Ново
Трговска марка ликовна уметност „Tempe Arizona Skyline Wb-bw“ платно уметност од Марлен Вотсон, Бела мат, рамка од бреза

Трговска марка ликовна уметност „Tempe Arizona Skyline Wb-bw“ платно уметност од Марлен Вотсон, Бела мат,

Buyers rating:
DEN 2601.60

Износ

Уметник : Марлен Вотсонјубјект : Пејсови на пејзаж : Современа трговска марка ликовна уметност „Темпе Аризона Скајлин Wb-Bw“ Арт од Марлен Вотсон, Бела мат, Бреза Рамка : Уметник : Марлен Вотсон. Тема : пејзажи. Стил : современ. Тип на производ : Рамка од бреза, бела матка, акрилик. Ова подготвено да се обеси, измешано врамено уметничко дело има црно -бело дизајнирана силуета на Tempe, Arizona Skyline. Печатење на giclee под акрилик во рамка од дрво од бреза. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Овој висококвалитетен принт е затрупан со употреба на античко бело матка и доаѓа во рамка од дрво од бреза. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси. Античкиот бел душек дозволува сликата навистина да се истакне, што го прави одличен додаток на кој било простор.

Декларирани својства

Најдобри предлози