• Ново
Трговска марка ликовна уметност Град и предградија на Бристол 1819 платно уметност од Метју, златна украсна рамка

Трговска марка ликовна уметност Град и предградија на Бристол 1819 платно уметност од Метју, златна украсна

Buyers rating:
DEN 3.33

Износ

Подготвени да се претставиме без обележја за презентација во различни големини, ова подготвено да виси парче во златна украсна рамка има мапа на град и предградија на Бристол во 1819 година. Гикли (ЈЕЕ-Клеј) е напреден процес на печатење за создавање на музејски квалитетни ликовни репродукции. Делото е отпечатено на висококвалитетна, архивска хартија што е текстурирана, со што парчето навистина се истакнува. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси.

Декларирани својства

Најдобри предлози