• Ново
Трговска марка ликовна уметност „Апстрактни распрскувачи Lovejoy 25 'Canvas Art by Mark Lovejoy

Трговска марка ликовна уметност „Апстрактни распрскувачи Lovejoy 25 'Canvas Art by Mark Lovejoy

Buyers rating:
DEN 639.68

Износ

Уметник : Mark Love Joy Subject : Abstract Style : Bold & Eclectic Modern Product Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има шарен апстрактен состав што ја пополнува рамката. Истакнати бои : сина, сива, бела, зелена, светло сина работа од неговото студио, Марк создава богато текстурирани слики од вртечки бранови и шарени кукли од неговата посебна мешавина на бои и решенија. Откако материјалот се исуши, овие парчиња се фотографираат, преработени и прераспределени што резултираат со нешто што наликува на геофизички мапи на психоделична планета во раните фази на формирање. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Шарен апстрактен состав што ја исполнува рамката.

Декларирани својства

Најдобри предлози