• Ново
Трговска марка ликовна уметност „Декоративни цвеќиња I“ платно уметност од Тим Отоле

Трговска марка ликовна уметност „Декоративни цвеќиња I“ платно уметност од Тим Отоле

Buyers rating:
DEN 3.00

Износ

Уметник : Tim Otooles Ubject : Floral Style : Modern & Modernural Product Type : Gallery-завиткана платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има шарена цветна шема што ја пополнува рамката. Истакнати бои : Тан, бела, сива, црна светска уметничка група е водечки уметнички издавач кој се наоѓа во Ричмонд, Вирџинија. Ние произведуваме wallиден декор повеќе од 40 години. Порано позната како отпечатоци од стариот свет, Светската уметничка група објавува сеопфатна линија на слики кои се движат од многу традиционална до високо современа. Со неделни изданија, покривајќи ја секоја тема и секој опсег на цени, произведуваме над 4.000 слики годишно. Покрај соработката со уметници од целиот свет, Светската уметничка група има свој тим за дизајн на тимот Визија. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Светската уметничка група е водечки издавач на уметност кој се наоѓа во Ричмонд, Вирџинија. Ние произведуваме wallиден декор повеќе од 40 години. Порано позната како отпечатоци од стариот свет, Светската уметничка група објавува сеопфатна линија на слики кои се движат од многу традиционална до високо современа. Со неделни изданија, покривајќи ја секоја тема и секој опсег на цени, произведуваме над 4.000 слики годишно. Покрај соработката со уметници од целиот свет, Светската уметничка група има свој тим за дизајн на тимот Визија. - Шарена цветна шема што ја пополнува рамката.

Декларирани својства

Најдобри предлози

Marmont Hill Whimsical Garden Canvas Wallидна уметност
  • Ново
Мислење на купувачите:

Marmont Hill Whimsical Garden Canvas Wallидна уметност

Оваа чудна градинарска wallидна уметност е ликовна уметничка платно печатење од уметничкиот колектив Ма�

DEN 3.00