• Ново
Klear буквар, ентериер, чист, галон

Klear буквар, ентериер, чист, галон

Buyers rating:
DEN 527.52

Износ

Kilz Klear е запечатувач со високи перформанси е брз сув сув мулти-површина чист буквар развиен за да ги запечати порозните површини во и надвор од вашиот дом. Особено ефикасно за „истото сликање во боја“, Килц Клејр Бумер ќе ги врзува и ќе ги запечати порозните и кредавите површини со мала промена во тековната боја. Килц Клејр Бумер е тежок, флексибилен и дишечки филм за да понуди години на услуга. Килц Клејл буквар исто така може да се користи за запечатување на високо порозни површини со транспарентна рамна завршница. Погодно за запечатување на искината хартија со снопчиња, исушено лепило за прицврстување, „топло“ здружени соединенија, бетон и штуко. Употреба на внатрешни и надворешни површини, вклучувајќи сув wallид, гипс, дрво, галванизиран, алуминиум, архитектонска пластика, asonидарија и тула. Килц Клејл латекс буквар, ентериер/надворешност, чист, 5 галон : буквар | чист заптивка | Пример за врзување : чист буквар со високи перформанси, кој е формулиран за врски и запечатување на порозни и кредани внатрешни и надворешни површини со цврста, флексибилен и дишење Јасна облога. Килц Клејр е чист прајмер и запечатувач отпорен на алкали. Помага во заштитата на топки од „Hotешки“ алкали кои се наоѓаат во asonидарски, цемент и гипс и може да се применат на свеж бетон со p H вредност помалку од 13. Неверојатно разноврсен, Клеј Клејр Бумер може да се користи за запечатување на порозни површини и промовирање на лепење со транспарентен рамен финиш Тоа е особено ефикасно за исто сликање во боја. Напредна формула : Овој неверојатно разноврсен акрилен буквар на стирен може да се користи за запечатување на порозни површини и промовирање на лепење со транспарентна рамна завршница која е особено ефикасна за истото сликање во боја. Тоа е чист прајмер и запечатувач отпорен на алкали, кој помага во заштитата на топки од „жешки“ алкали што се наоѓаат во asonидарски, цемент и гипс и може да се нанесат на свеж бетон со p H помала од 13. Лесно чистење на сапун и вода . Повеќе површини : соодветни За запечатување на искината хартија со сува хартија, сушено лепило за прицврстување на wallидови, „топло“ зглобни соединенија, бетон и штуко. Употреба на внатрешни и надворешни површини, вклучувајќи сув wallид, гипс, дрво, галванизиран, алуминиум, архитектонска пластика, asonидарија и тула. Подгответе површини без прашина, маст, креда, 'рѓа и пилинг боја. Работи со масло, алкид и бои базирани на вода . Супериорна покриеност : Оваа 5-галон колче на килц Клејл мулти-површински латекс буквар опфаќа приближно 1.500-2,00000 квадратни метри на галон. Се суши да се допре за 30 минути и може да се рекомира или да се изврши по еден час.

Декларирани својства

Најдобри предлози