• Ново
Bernat® HandicRafter® Ombre # средно памучно предиво, покрај морето 12oz 340g, дворови

Bernat® HandicRafter® Ombre средно памучно предиво, покрај морето 12oz 340g, дворови

Buyers rating:
DEN 285.12

Износ

Bernat® Handicrafter® Памук Омбре предиво во економска големина на голема топка е природно, 100% американски предиво од памук. Совршен избор за вашите потреби за кујна за плетење и капчиња и домашни украси. Handic Rafter® е разноврсно предиво со влошена тежина, тоа е одлично за мали проекти како Dishcloths и Potholders, до степени на домашни украси како Авганистанци! Достапно во широк спектар на нијанси, вклучувајќи неутрали, светла и пастели. Погодно машина што може да се пее и може да се исуши за лесна нега. Bernat® Handic Rafter® OMBRE #4 средно памучно предиво, покрај морето 12oz/340g, 573 јарди (2 пакувања) : природен, мек абсорбента памук. Економска големина на голема топка. Содржина : 100% памук. Големина на топката : 340g / 12 мл, 524м / 573yd. Грижа : Машинско миење и суво. Мерач : #4 Среден (влошен). Мерач на плетење : 4 ”x 4” (10 cm x 10 cm) 20 sts и 26 реда со игла за плетење од 4,5 mm (САД 7). Мерач на капчиња : 4 ”x 4” (10 cm x 10 cm) 13 SC и 14 реда со кука од капчиња од 5 mm (САД H/8). Користете за : плете и капчиња за дома и кујнски украси, играчки, Авганистанци. Препорачана игла за плетење : 4,5 мм. Препорачана кука за капчиња : 5 мм.

Декларирани својства

Најдобри предлози

Bernat Softee Chunky предиво 12 PK-сè уште
  • Ново
Мислење на купувачите:

Bernat Softee Chunky предиво 12 PK-сè уште

Ова предиво е предиво од тежина кое има широк опсег на сенка Тоа е лесна и долгогодишна врвна ултрамека �

DEN 2.33