• Ново
Алтернаторот за повторно воспоставен одбор на Бош се вклопува во Изберете: 2012- Фолксваген Пасат

Алтернаторот за повторно воспоставен одбор на Бош се вклопува во Изберете: 2012- Фолксваген Пасат

Buyers rating:
DEN 1.00

Износ

Професионалниот алтернатор на Bosch, повторно воспоставен од производството на Bosch е главен снабдувач на нови алтернатори и почетници на производителите на возила на ОЕ уште од 1913 година. Обезбедувањето на ОЕ сертификација бара строго придржување кон строгите прецизни и критериуми за изведба. Овие исти точни критериуми се применуваат и во производството на сите алтернатори и почетници на Bosch Atermarket. Без разлика дали 100% повторно воспоставени или ново, алтернаторите и почетниците на Bosch Premium се изградени квалитети и 100% фабрички тестирани за да се обезбедат години на сигурни перформанси, дури и под најекстремни услови за работа. Затоа тие ги претпочитаат попрофесионалните монтери. Планот за заштита на патот од 24 месеци Бош само Бош нуди мирот на умот на оваа додадена вредност, тотално бесплатна, програма за помош на итни случаи, покрај патот. Едноставно кажано, ако некој алтернатор или стартер на Bosch Premium не успее во рок од две години од датумот на купување, Бош ќе обезбеди бесплатен почеток на скок или влечење од квалификуван давател на услуги на патот. Оваа ексклузивна услуга Bosch е достапна 24 часа на ден, седум дена во неделата, каде било во САД или Канада. Карактеристики и придобивки : Изградени за да трае со употреба на највисок квалитет на материјали и најтехнолошки напредните процеси на производство, повторно воспоставени со употреба на повеќе нови делови од која било друга единица 100% исцрпна мултипоинска квалитет и тестирање на перформанси во текот на целиот процес на повторно воспоставување, обезбедува оптимални перформанси за започнување и полнење под сите услови на работа под сите услови на работа под оперативни услови Секоја единица е тестирана со целосен оптоварување за да се гарантира усогласеност со строгите спецификации на перформансите на Бош 24-месечна гаранција за километража на километражата, повторно воспоставено од производството на алтернаторот AL0892 X.

Декларирани својства

Најдобри предлози

Алтернатор на злато Acdelco, ново
  • Ново
Мислење на купувачите:

Алтернатор на злато Acdelco, ново

Професионалниот алтернатор на Acdelco, нови професионални нови алтернатори на Acdelco се произведуваат со сит

DEN 2063.84
Реми Премиум алтернатор за 04- CADILLAC CTS
  • Ново
Мислење на купувачите:

Реми Премиум алтернатор за 04- CADILLAC CTS

Премиум повторно воспоставени алтернативи на алтернативи : 0405 Cadillac CTS 150 засилувачи RMFDAlternator Премиум пов�

DEN 3163.84
Прв пат вклопување - Реман алтернатор
  • Ново
Мислење на купувачите:

Прв пат вклопување - Реман алтернатор

Denso First Time Fit Alternator, повторно воспоставени од производството на Denso alternators не се само оригинална опрема на

DEN 4961.92
Прв пат вклопување - Реман алтернатор
  • Ново
Мислење на купувачите:

Прв пат вклопување - Реман алтернатор

Denso First Time Fit Alternator, повторно воспоставени од производството на деензо алтернаторите не се само оригинал�

DEN 1161.60
Valeo OE алтернатор за Volkswagen Passat 2.0L 2004-2005
  • Ново
Мислење на купувачите:

Valeo OE алтернатор за Volkswagen Passat 2.0L 2004-2005

Како признат експерт за електрични системи од 1923 година, Валео е глобален врвен снабдувач на алтернатор

DEN 799.84
Модул за вклопување во ставка
  • Ново
Мислење на купувачите:

Модул за вклопување во ставка

Алтернаторите на Valeo Premium се 100% нови производи (не повторно воспоставени); 100% нови компоненти и јадрото ј�

DEN 0.33
IDLEPRO 1277A 24V 155A алтернатор за престолит
  • Ново
Мислење на купувачите:

IDLEPRO 1277A 24V 155A алтернатор за престолит

Двојни внатрешни алтернатори на вентилаторот дизајнирани за апликации за ладење за транспорт, користе�

DEN 3471.84
Повторно воспоставен алтернатор, 130а
  • Ново
Мислење на купувачите:

Повторно воспоставен алтернатор, 130а

Alternator Carquest Повторно воспоставени од производството на алтернаторите и почетниците на Car Quest работат ка�

DEN 1657.28
Индустриски преработен алтернатор
  • Ново
Мислење на купувачите:

Индустриски преработен алтернатор

BBB Industries 11144 Rebrumented Alternator Внесете ги информациите на вашето возило во вашата гаража за да најдете совршен

DEN 3.00