• Ново
Радарот RPX- 185 60R 82H Патнички гума се вклопува: 1989- Хонда Цивил Си, база на Мазда Миата

Радарот RPX- 185 60R 82H Патнички гума се вклопува: 1989- Хонда Цивил Си, база на Мазда Миата

Buyers rating:
DEN 900.48

Износ

RADAR RPX 800 P185/60 R14 82 H BW е спортска туристичка гума која е дизајнирана да одговара на широк спектар на компактни и средни автомобили. Тој им нуди на возачите добра контрола и во влажни и суви услови за возење и со исклучителна километража и облека со UTQG од 520. Се одликува со 45.000 ограничена гаранција за километража на километражата. Овој опсег вклучува повеќето од популарните големини на рамнини во овој сегмент. RADAR RPX 800 P185/60 R14 82 H BW Тип на гума : Спортски турнеи, лето. UTQG : 520 a a. Индекс на оптоварување : 82 H. Ограничена гаранција со ограничена облека од 45.000 милји. Исклучителна километража и чаша облека со UTQG 520. Добра контрола и во влажни и суви услови на патот за удобно искуство во возењето. Соединение со високи перформанси со асиметричен дизајн на шема дава доверба во возењето со поголема брзина. Радари гуми гаранција за километража Основна инсталација на гуми од 15 долари за гума. Кликнете овде за повеќе информации. Fits : 1999-2000 Mazda Miata Base 1991 Mazda Miata SE 1992 Mazda Miata Base 1993 Mazda Miata LE 1994-96 Mazda Miata M Edition 2005-06 Chevrolet Aveo Special Value 2007-08 Chevrolet Aveo5 Special Value 2007-08 Chevrolet Aveo LS 1997 Mazda Miata Sto 1997-98 Toyota Tercel CE 2004 Chevrolet Aveo LS 2009-11 Chevrolet Aveo5 LT 2009-11 Chevrolet Aveo LT 2009-10 Pontiac G3 Base 1993-97 Honda Civic del Sol Sol Si 1986-87 Toyota MR2 GT 1992-93 за придружба на Assual E 1989-91 Toyota Corolla GTS 1988-91 Honda CRX Si 1991-94 Mercury Capri Base 1992-96 Toyota Paseo Base 1987-88 Toyota Corolla FX16 GTS 1998-99 Plymouth Neon Acr и повеќе-Додадете го вашето возило на нашето возило во нашето вклопување во фит-додаток за проверка .

Декларирани својства

Најдобри предлози